Už od střední školy pomáhal svému otci a jeho kolegům na projektech různých staveb a živnostenský list vlastní od roku 2003. Nyní Martin Perlík zvítězil v pražském kole soutěže Česká spořitelna Živnostník roku 2016.

Zaměřuje se čistě na rekonstrukce starších domů. Mezi jeho zákazníky patří majitelé nemovitostí chystající se na přestavbu nebo ti, kteří plánují starší dům nebo byt koupit. 

"Stavím své podnikání na určitých myšlenkách a ideálech a jsem velmi rád, že to porota ocenila," řekl Perlík. Ten se kromě projektantské činnosti věnuje i osvětě. Píše blog zaměřený na stavařská témata a začal také přednášet a vést semináře, jeden z nich pod názvem "Nebojte se rekonstrukce domu".

V kategorii Vodafone Firma roku 2016 se vítězem stala společnost CeWe Color, která se zabývá fotoslužbami, provozováním celostátní sítě fotosběren a maloobchodním prodejem. Historie firmy sahá do roku 1990, kdy vznikla pod názvem FOTOLAB. Od roku 1995 je firma součástí nadnárodní společnosti CeWe.

Na slavnostním vyhlášení společnost Cewe Color zastupoval Libor Rambousek, člen představenstva zodpovědný za výrobu. Ten za jeden z důležitých momentů v historii firmy považuje fakt, že se před jedenácti lety dokázala adaptovat na menší zájem o klasické fotografie a útlum trhu v této oblasti. 

Cewe Color tehdy na situaci reagovala tím, že jako první přišla na trh s fotoknihou, kterou si lidé mohou vytvořit z uložených fotografií a videí. Zájem o tuto službu firmě pomohl k udržení pozice na trhu. "Od roku 2005 jdeme nahoru a loňský rok byl hospodářsky vůbec nejúspěšnější v historii firmy," řekl Rambousek. 

Společnosti CeWe Color se dostalo ocenění i v kategorii Vodafone Odpovědná firma roku. V rámci ní jsou v každém kraji oceněny podniky, které dbají na environmentální aspekt podnikání.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru