Německá automobilka investuje 150 milionů eur (přes čtyři miliardy korun) do nového logistického centra, které vyroste blízko továrny v Bratislavě na Slovensku.

Otevření logistického centra je naplánováno na rok 2017 a bude ho provozovat externí firma.

Volkswagen téměř všechny auta ze slovenské továrny exportuje. Vznikají zde modely Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, Seat Mii, Škoda Citigo a také se tu vyrábí karoserie Porsche Cayenne.

Slovensko je největším producentem vozů v přepočtu na obyvatele. Kromě Volkswagenu tu sídlí i Kia a Peugeot Citroen a novou továrnu tu v roce 2018 chce otevřít továrnu i britský Jaguar Land Rover.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru