Čistý zisk americké automobilky Ford Motor se ve třetím čtvrtletí propadl o 56 procent na 957 milionů dolarů (23,7 miliardy korun) kvůli nižším tržbám a nákladům na svolávání vozů. Hospodářské výsledky podniku zasáhly rovněž komplikace spojené s uvedením nového dodávkového automobilu Super Duty na trh.

Čtvrtletní tržby společnosti klesly o šest procent na 35,9 miliardy dolarů. Celosvětový objem prodeje se snížil o čtyři procenta na 1,5 milionu automobilů.

Bez zahrnutí mimořádných položek vydělala firma 24 centů na akcii. Zisk tak překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali pouze na 20 centů na akcii.

Ford je druhou největší americkou automobilkou za konkurentem General Motors. Ten v úterý oznámil, že ve třetím čtvrtletí zdvojnásobil čistý zisk na 2,8 miliardy dolarů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru