Čistý zisk americké automobilky Ford Motor se ve třetím čtvrtletí propadl o 56 procent na 957 milionů dolarů (23,7 miliardy korun) kvůli nižším tržbám a nákladům na svolávání vozů. Hospodářské výsledky podniku zasáhly rovněž komplikace spojené s uvedením nového dodávkového automobilu Super Duty na trh.

Čtvrtletní tržby společnosti klesly o šest procent na 35,9 miliardy dolarů. Celosvětový objem prodeje se snížil o čtyři procenta na 1,5 milionu automobilů.

Bez zahrnutí mimořádných položek vydělala firma 24 centů na akcii. Zisk tak překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali pouze na 20 centů na akcii.

Ford je druhou největší americkou automobilkou za konkurentem General Motors. Ten v úterý oznámil, že ve třetím čtvrtletí zdvojnásobil čistý zisk na 2,8 miliardy dolarů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru