Staré industriální budovy mají své kouzlo. I když zvuky strojů uvnitř už dávno utichly, život do nich vracejí skupinky nadšenců, kteří bývalé továrny nechtějí nechat zchátrat. Nejnovějším příkladem je bývalá kalírna v Dělnické ulici v pražských Holešovicích.

Projekt Továrna začal vznikat letos na jaře, kdy se vytvořil okruh zájemců o zdejší prostory. "S nápadem na otevření a provoz Továrny přišel umělec Roman Týc, který sháněl ateliér. Celou budovu bývalé kalírny by plně nevyužil, proto vytvořil společenství lidí, které se sem nejlépe hodí," vypráví filmařka Amálie Kovářová, produkční projektu.

K továrenskému spolku se přidala společně se spolužáky z Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku (FAMO), s kterými zakládá filmovou produkční společnost Production Pool. "Hledali jsme místo, kde bychom společně mohli vymýšlet různé projekty a pracovat na nich," pokračuje.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.