Německé farmaceutické a chemické společnosti Bayer vzrostl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 19 procent na 1,19 miliardy eur (32,2 miliardy korun). Firmě se daří držet pod kontrolou náklady na prodej ve farmaceutické divizi a zvýšila ceny některých zemědělských pesticidů. Současně Bayer, který nyní kupuje amerického výrobce semen a hnojiv Monsanto, zlepšil výhled zisku na celý letošní rok.

Hrubý provozní zisk (EBITDA) bez mimořádných položek stoupl o šest procent na 2,68 miliardy eur. Překonal tak očekávání analytiků dotazovaných agenturou Reuters, kteří čekali zisk 2,52 miliardy eur.

Tržby se zvýšily o 2,3 procenta na 11,26 miliardy eur, hlavně díky prodeji léků Xarelto a Eylea. Prodej léků na předpis stoupl o 7,3 procenta.

Bayer nyní očekává za celý rok zvýšení zisku nejméně o sedm procent, původně firma počítala s růstem nejméně o čtyři procenta. Tržby se za celý rok mají pohybovat v rozmezí 46 miliard až 47 miliard eur.

Bayer se letos v září dohodl na převzetí americké biotechnologické společnosti Monsanto za 66 miliard dolarů (1,6 bilionu korun). Pokud spojení schválí regulační úřady, vznikne největší dodavatel produktů pro zemědělskou výrobu na světě, který bude ovládat přes čtvrtinu světového trhu osiv a pesticidů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru