Americké akcie z indexu S&P 500 po skončení této výsledkové sezony pravděpodobně vykážou první, byť velmi malý meziroční růst zisků na akcii po pěti čtvrtletích poklesu. Bez vlivu energetického sektoru, který byl v posledních dvou letech zasažen prudkým poklesem cen ropy, se očekává tříprocentní růst zisků na akcii.

Zajímavé také je, že v technologickém sektoru rostly zisky na akcii ve druhém čtvrtletí meziročně o sedm procent, ale bez započtení společnosti Apple. Právě Apple technologický sektor v současnosti brzdí v rozletu. Vlivem Applu se zisky technologického sektoru jako celku ve druhém kvartále dokonce snížily. Za třetí čtvrtletí by technologické akcie bez Applu měly ještě zrychlit a dosáhnout růstu zisku o deset procent. I po započtení výrobce iPhonů by technologický sektor měl růst, ale pouze o čtyři procenta.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru