Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která v Česku vlastní televizi Nova a další stanice, ve třetím čtvrtletí výrazně zlepšila hospodaření. Provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) se více než zdvojnásobil na 18 milionů dolarů (téměř 450 milionů korun) z 8,4 milionu dolarů před rokem. V Česku zisk vzrostl o 39 procent na 13,2 milionu dolarů (zhruba 328 milionů korun), uvedla v úterý firma v tiskové zprávě.

Celkové výnosy ve 3. čtvrtletí stouply o osm procent na 126,7 milionu dolarů. V Česku se zvýšily o deset procent na 39 milionů dolarů. Zpráva výrazně zvýšila poptávku po akcií CME. V Praze jejich cena během dopoledne poskočila o 5,3 procenta, objemy obchodů přesáhly šest milionů.

"Tyto výsledky, v relativním porovnání, jsou pravděpodobně našimi nejlepšími za celý rok. Díky kombinaci významného růstu výnosů a efektivní kontroly nákladů jsme více než zdvojnásobili OIBDA," uvedl Michael Del Nin, který je jedním ze dvou generálních ředitelů CME.

Výsledky podle Václava Kmínka z Patria Finance výrazně překonaly odhady i tržní konsenzus. Tržby očištěné o kurzové vlivy výrazně překonaly očekávaný pětiprocentní růst.

Podle analýzy J&T banky je pozitivní především obnovený růst tržeb a ziskovosti v ČR, kde byla první polovina roku nepřesvědčivá. "Dosavadní výhled managementu počítá s celoročním výsledkem asi 139,7 až 147 milionů dolarů, přičemž čtvrtý kvartál je sezonně nejsilnější. Jsme toho názoru, že překonání odhadů za třetí čtvrtletí a slušná dynamika tržeb v ČR a Rumunsku povedou k překonání celoročního cíle. Náš současný odhad je 151,8 milionu dolarů," dodal Pavel Ryska z J&T.

Hlavním akcionářem CME je americká mediální skupina Time Warner. Součástí CME je společnost CET 21, která je držitelem licencí na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov a Telka. CME vedle Česka provozuje televize i na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a ve Slovinsku.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru