Nizozemská společnost Philips ve třetím čtvrtletí zvýšila zisk před úroky, zdaněním a odpisy o 14 procent na 649 milionů eur (17,5 miliardy korun). Hospodářské výsledky podniku podpořily vyšší tržby divize zdravotnických technologií i úsporná opatření. Zisk však mírně zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 651 milionů eur.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Generální ředitel podniku Frans van Houten uvedl, že počítá s růstem zisku také ve čtvrtém čtvrtletí. Dodal nicméně, že firmu znepokojuje proměnlivá situace na trzích, na kterých působí.

Společnost Philips původně začínala v roce 1891 výrobou žárovek, nyní je diverzifikovanou technologickou firmou a výrobcem zdravotnického vybavení, které mimo jiné pomáhá nemocnicím analyzovat klinická data a pacientům monitorovat zdraví a výživu na chytrých telefonech.

Letos společnost Philips oddělila divizi osvětlení Philips Lighting do samostatné firmy a uvedla její akcie na burzu. Zůstává však většinovým vlastníkem Philips Lighting s podílem 71 procent.

Související