Provozní zisk automobilky Daimler ve třetím čtvrtletí rostl. Rostoucí poptávka po osobních vozech dokázala vyrovnat pokles v prodejích nákladních automobilů. Firma tak potvrdila svůj výhled, v kterém plánuje i mírný růst celoročního zisku.

Zisk před úroky a daněmi (EBIT) stoupl o desetinu na čtyři miliardy eur a překonal tak odhady analytiků, kteří v anketě agentury Reuters odhadovali pouze 3,8 miliardy. Čistý zisk rostl o 13 procent.

Divize Mercedes-Benz stuttgartské firmy zvýšila meziročně EBIT o 23 procent díky prodejům vozů nové řady E a poptávce po vozech SUV. Dařilo se jí také zvýšit ziskovost z loňských 10,4 procenta na letošních 11,4 procenta.

Naproti tomu divize nákladní Daimler Trucks a autobusová Daimler Buses nedokázaly vyrovnat loňské výsledky, hlavně kvůli propadu poptávky na klíčových trzích, jako je například Brazílie. EBIT nákladní divize propadl dokonce o 37 procent.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru