Provozní zisk automobilky Daimler ve třetím čtvrtletí rostl. Rostoucí poptávka po osobních vozech dokázala vyrovnat pokles v prodejích nákladních automobilů. Firma tak potvrdila svůj výhled, v kterém plánuje i mírný růst celoročního zisku.

Zisk před úroky a daněmi (EBIT) stoupl o desetinu na čtyři miliardy eur a překonal tak odhady analytiků, kteří v anketě agentury Reuters odhadovali pouze 3,8 miliardy. Čistý zisk rostl o 13 procent.

Divize Mercedes-Benz stuttgartské firmy zvýšila meziročně EBIT o 23 procent díky prodejům vozů nové řady E a poptávce po vozech SUV. Dařilo se jí také zvýšit ziskovost z loňských 10,4 procenta na letošních 11,4 procenta.

Naproti tomu divize nákladní Daimler Trucks a autobusová Daimler Buses nedokázaly vyrovnat loňské výsledky, hlavně kvůli propadu poptávky na klíčových trzích, jako je například Brazílie. EBIT nákladní divize propadl dokonce o 37 procent.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru