Hochtief
Staví mosty v afrických zemích. Nechává jim i své know-how

Mnohé africké děti se každé ráno při cestě do školy brodí přes řeky a potoky po kluzkých kamenech nebo přelézají polorozpadlé lávky. Nejenže je to zdržuje v cestě, ale riskují tím i své životy.

L'Oréal

Růžová bublina pomáhá

◼ Kosmetická firma L'Oréal si vybrala onkologicky nemocné děti, kterým pomáhá prostřednictvím Nadačního fondu Pink Bubble (růžová bublina). Pro pacienty pořádá jednou v roce celodenní program v rámci L'Oréal Citizen Day, což je dobrovolnický program pro zaměstnance. Mimo jiné předala nadačnímu fondu a nemocným dětem mnoho dárků a uspořádala pro ně zábavní a vzdělávací aktivity.
◼ Nadační fond Pink Bubble vznikl v roce 2012 a název je inspirovaný takzvanou meditací růžové bubliny. "Ta říká, že když má člověk velké přání, stačí prý si představit svůj sen tak, jako by byl už splněný. Potom je třeba ,zabalit' tuto představu do pomyslné růžové bubliny a odeslat ji do vesmíru. Až nastane správná chvíle, bublina se prý vrátí i se splněným snem," říká ředitelka fondu Martina Šmuková. Dodává, že pacienty dokáže povzbudit, když se mohou na něco těšit, mít představu, že se přání vyplní.
◼ Fondu se už podařilo rozdělit mladým lidem s rakovinou přibližně pět milionů korun. Ať už v podobě splněných přání, nebo formou terapeutické zahrady, kterou fond vybudoval v pražské Fakultní nemocnici v Motole.

Stavební firma Hochtief se rozhodla, že Afričanům cestu ulehčí. Už čtvrtým rokem spolupracuje s neziskovou organizací Bridges to Prosperity (B2P), která staví lávky a mosty přes potoky a řeky v chudých afrických státech. Každý rok tak za společnost vyráží mezinárodní desetičlenný tým do středoafrické Rwandy stavět bezpečné přechody řek tam, kde je místní lidé překonávají po kamenech nebo spadlých stromech.

Organizace B2P vytipuje oblast a koncern Hochtief ve spolupráci s místními pobočkami vybere tým zaměstnanců a zaplatí veškeré náklady. Český Hochtief se přidal vloni. Jedním z dobrovolníků, kteří do Rwandy vyrazili stavět, byl i osmadvacetiletý Matěj Bůžek, který má ve společnosti na starosti dopravní stavby na dálnici D3.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.