Společnost Immo Group prodává obchodní centrum Šestka nedaleko pražského Letiště Václava Havla. Novým majitelem obchodního domu se stává česká skupina Wood & Company. Firmy se dohodly neuvádět hodnotu transakce.

Šestka je již druhou velkou pražskou akvizicí, kterou skupina Wood & Company v poslední době uskutečnila. V srpnu se stala majitelem vysočanské Galerie Harfa, stojící nedaleko O2 areny.

Wood & Company je nezávislá středoevropská společnost, která se více než 25 let zaměřuje na obchodování s cennými papíry, poradenství v oblasti firemních financí a správu aktivit. Centrálu má skupina v Praze, pobočky pak v Bratislavě, Varšavě, Londýně, Bukurešti a Miláně.

"Společně se svými partnery budeme usilovat o zvýšení přitažlivosti Šestky pro návštěvníky. Pokud jde o stávající i nové nájemníky, budeme hledat nové koncepty," řekl v tiskové zprávě šéf skupiny Vladimír Jaroš.

Transakce odpovídá současnému trendu, kdy fondy nakupují české komerční nemovitosti. To je dáno především nízkými úrokovými sazbami a nedostatkem jiných investičních příležitostí. Stávajícím majitelům komerčních center zase nahrávají k prodeji rostoucí ceny nemovitostí a vysoká obsazenost ze strany nájemníků. Z tohoto důvodu se rozhodlo prodat Tesco nákupní centrum Letňany a na prodej nabízí také svůj podíl v obchodním domě Nový Smíchov. V Brně je zase na prodej obchodní centrum Olympia, jehož cena se odhaduje minimálně na 350 milionů eur.

V obchodním domě Šestka, které bylo otevřeno v roce 2006, se nachází více než 80 obchodů a hypermarket Albert. Celkem nákupní středisko nabízí více než 27 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy a disponuje mimo jiné 1030 parkovacími místy.

Společnost CA Immmo, která obchodní centrum Šestka prodává, byla založena v roce 1987. Specializuje se na investice do komerčních nemovitostí v Rakousku, Německu a východní Evropě. V roce 2011 provedla mimo jiné akvizici společnosti Europolis, čímž získala zmiňované obchodní centrum Šestka. Portfolio skupiny v Česku zahrnuje zhruba 230 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy v celkové hodnotě zhruba 440 milionů eur. 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru