Čistý zisk největší americké banky JPMorgan Chase & Co. ve třetím čtvrtletí meziročně klesl o 7,6 procenta na 6,29 miliardy dolarů (154,4 miliardy korun). Hlavním důvodem jsou daňové výdaje, oznámila v pátek firma. Výsledky ale překonaly očekávání analytiků, takže si akcie banky v reakci připisovaly asi dvouprocentní nárůst.

Čistý zisk se snížil z 6,80 miliardy dolarů ve stejném období loni, kdy hospodářské výsledky banky podpořilo daňové zvýhodnění v objemu zhruba 2,2 miliardy dolarů.

Zisk před zdaněním se zvýšil téměř o třetinu na 8,94 miliardy dolarů. K růstu hrubého zisku přispěly nižší neúrokové náklady a mírný nárůst příjmů po loňském zvýšení úrokových sazeb v USA.

Zisk na akcii klesl na 1,58 dolaru z 1,68 dolaru před rokem. Analytici v anketě agentury Reuters počítali s propadem zisku na 1,39 dolaru na akcii. Celkové příjmy vzrostly o 8,4 procenta na 25,5 miliardy dolarů, zatímco analytici je odhadovali na méně než 24 miliard dolarů.

"Ve čtvrtletí jsme dosáhli solidních výsledků. Všechny naše aktivity si vedly dobře," uvedl generální ředitel Jamie Dimon. Poukázal na rekordní příjmy v podnikovém a investičním bankovnictví a také na silný růst vkladů i úvěrů v drobném bankovnictví.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru