Americký internetový obchod Amazon hodlá do svých distribučních a zákaznických center ve Spojených státech na letošní vánoční sezonu najmout přes 120 000 sezonních pracovníků, tedy o pětinu více než loni, aby uspokojil rostoucí poptávku zákazníků. Oznámila to ve čtvrtek firma.

Loni společnost najala zhruba 100 000 sezonních pracovníků. Více než 14 000 poté přešlo do stálého pracovního poměru. "Očekáváme, že letos se toto číslo zvýší," uvedl viceprezident společnosti Mike Roth.

Americký Národní svaz maloobchodu (NRF) tento měsíc předpověděl, že vánoční maloobchodní tržby v USA se v letošním roce zvýší o 3,6 procenta. U internetového prodeje by měl růst podle NRF dosáhnout sedmi až deseti procent.

Amazon je největším internetovým obchodem na světě. Firma podle agentury Reuters představuje čím dál větší hrozbu pro klasické maloobchodní prodejce.

Amazon v roce 2013 otevřel centrum vráceného zboží v Dobrovízi u Prahy a loni v září tam spustil provoz svého prvního distribučního centra v České republice. V obou centrech pracuje dohromady zhruba 3300 lidí, pro předvánoční obchodní špičku hodlá Amazon podle dřívějších informací přijmout až 4000 brigádníků.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru