"Kopat do mrtvoly se nemá, ale jsem přesvědčen, že toto je závěrečná kapitola historie toho, že české firmy listují akcie v Polsku," komentoval ředitel pražské burzy Petr Koblic rozhodnutí Photon Energy přejít z Varšavy do Prahy.

Význam kroku je i v tom, že v solárním byznysu podnikající Photon Energy byla první českou firmou, která hledala investory na větší polské burze. Na tamním méně regulovaném trhu je od roku 2008. Tehdy byla polská burza miláčkem investorů a stala se jednoznačnou jedničkou v postkomunistickém regionu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vlastníci si od přechodu do Prahy slibují větší zhodnocení akcie a více investorů z trhu, kde má firma hlavní byznys.
  • Zatím se ale s akciemi bude obchodovat i na vedlejším varšavském trhu.
  • Fotovoltaická firma vznikla v době boomu tuzemské solární technologie před osmi lety.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru