Německý řetězec rybích restaurací Nordsee je na prodej a kupec by za něj mohl podle odhadů dát přes 300 milionů eur (8,1 miliardy korun). Agentuře Reuters to ve středu sdělily informované zdroje. Němečtí podnikatelé Heiner Kamps a Theo Müller, kteří jsou majiteli sítě, pověřili zorganizováním prodeje investiční banku GCA Altium a možní zájemci již dostali první informační balíky, sdělily informované osoby.

Nordsee loni utržila 350 milionů eur a vytvořila provozní zisk 30 milionů eur. Hodnota nadnárodních řetězců restaurací rychlého stravování se podle Reuters pohybuje kolem 12-13násobku jejich základního zisku, u Nordsee to podle analytiků bude spíše jen desetinásobek.

Majitelé Nordsee ani CGA Altium zprávu nekomentovali. Řetězec by měl přitáhnout pozornost fondů soukromého kapitálu, případě konkurentů v oboru rychlého stravování.

Nordsee od roku 1997 vlastnila investiční skupina Apax a ta jej v roce 2005 prodala Heineru Kampsovi. Ten v ní později prodal podíl Theu Müllerovi, vlastníkovi známého producenta mléčných výrobků Müller.

Nordsee byla založena před 120 lety jako rybářská firma v Brémách, brzy se začala rychle rozrůstat a pronikat do maloobchodu. První rychloobslužnou jídelnu otevřela v roce 1965 a dnes provozuje 373 restaurací. V Česku má firma pobočky v Praze a v Brně.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru