Počet hostů v českých hotelech o letních prázdninách stoupl meziročně o osm procent. Celkem se v červenci a srpnu v hotelech všech kategorií ubytovalo 2,74 milionu lidí.

Domácích návštěvníků přibylo o 11 procent, zahraničních hostů přijelo o šest procent víc.

Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.

Česko navštívilo o deset procent více turistů. Přibylo i těch, kteří jezdí jen na nákupy - čtěte ZDE

Nejvíce vzrostla návštěvnost tříhvězdičkovým a levnějším hotelům, meziročně o devět procent. Pětihvězdičkovým hotelům přibylo meziročně 6,6 procenta hostů.

Podíl ubytovaných cizinců dosáhl v létě 64 procent, meziročně o procentní bod méně.

Na růst počtu hostů měla vliv podle hotelové sítě Accor současná ekonomicko-politická situace v Evropě.

Teroristické útoky ve Francii a Belgii a nedávné události v Turecku ovlivnily výběr destinací.

%insert_attachment[59500990] priloha.html%

"Klienti preferují bezpečnější místa dovolených, za které je ČR považována. Podobné nárůsty v obsazenosti registrujeme i v ostatních zemích východní Evropy," uvedla obchodní manažerka hotelové sítě Accor Daniela Nová.

Obsazenost v hlavní sezoně se u pražských hotelů sítě pohybovala nad 90 procenty.

"Nárůst byl značný, co se týká července a srpna. Praha je považována za bezpečnou destinaci," doplnil ředitel Olympik Hotels Vlastislav Šos. Podle něj je silný ohledně příjezdů hostů i říjen.

Do Česka přijelo v prvním letošním pololetí 13,6 milionu zahraničních návštěvníků, o zhruba deset procent meziročně víc. V hotelech, penzionech, kempech a soukromí se ubytovalo v pololetí 5,3 milionu turistů. Jednodenních návštěvníků z ciziny přijelo 7,1 milionu. Mimo to přes Česko projíždělo 1,2 milionu turistů, vyplývá z údajů agentury CzechTourism.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru