Německý automobilový koncern Volkswagen svolává ve Spojených státech a Kanadě do servisů zhruba 334 tisíc vozů se značkami VW a Audi kvůli únikům paliva. Vyplývá to z páteční zprávy pro regulátory. Volkswagen zatím podle agentury Reuters neupřesnil, zda bude kvůli tomuto problému svolávat rovněž automobily v dalších zemích.

Volkswagen se zaměří na elektromobily. V roce 2025 jich plánuje prodávat milion ročně a stát se jedničkou na trhu - čtěte ZDE

Mluvčí společnosti uvedla, že úniky paliva mohou zvýšit riziko požáru. Dodala však, že firma zatím v souvislosti s tímto problémem neobdržela žádné zprávy o požárech či zraněních.

Volkswagen se již déle než rok potýká se skandálem kolem manipulací s testy emisí. Americká agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) firmu loni v září obvinila, že do vozů s naftovým motorem instalovala software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku.

Volkswagen pak přiznal, že v USA je tímto softwarem vybaveno takřka 570 tisíc vozů. Po celém světě se emisní skandál Volkswagenu týká zhruba 11 milionů naftových aut, včetně asi 1,2 milionu vozů Škoda Auto.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru