Divize Euro z vydavatelství Mladá fronta začala vydávat čínsky psaný čtvrtletník s názvem Esence – Pražský magazín. Časopis je první svého druhu na českém trhu. Dvě třetiny tvoří lifestylový obsah, jednu třetinu byznys.

První číslo vyšlo v nákladu 15 tisíc kusů, oznámilo tiskovou zprávou vydavatelství vlastněné stíhaným Františkem Savovem, který kvůli žádosti české justice o vydání poslední roky neopouští Velkou Británii.

Mladá fronta sázkou na čínsky psaný časopis reaguje na prudký růst počtu turistů přijíždějících z "říše středu" do Prahy a také na zásadní zvýšení zájmu čínského byznysu o Česko.

V byznysové sekci čtenář například najde seznam nejbohatších Čechů či rozbor potenciálu středoevropské ekonomiky pro investory z Číny.

V prvním vydání Esence se objeví řada značek jako Škoda Auto, Carollinum, největší globální advokátní firma Dentons, KPMG, Rimowa a další.

Časopis je zdarma distribuován na Letišti Václava Havla, kde má síť stojanů obsluhovanou hosteskami. Dále má distribuci v hotelech a obchodech v centru Prahy, Českém Krumlově a Karlových Varech, ve velkých českých cestovních kancelářích a na významných turistických místech.

Esence je také prezentována v jednotlivých čínských regionech pro potřeby místních podnikatelů hledajících partnery ve střední Evropě.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru