Fond Neuron miliardáře Karla Janečka rozdělil šest milionů korun sedmi vědcům. Finance na výzkum získá například embryoložka Zuzana Holubcová, která se zabývá léčbou ženské neplodnosti, nebo Zdeněk Sofer, díky jehož výzkumu bychom mohli vyrábět vodík levněji. Fond podpoří také vývoj nové generace léku na leukemii či zmapování válečného tažení Alexandra Velikého.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nadační fond Neuron rozdal sedmi vědcům šest milionů korun na jejich výzkum.
  • Peníze získala například Zuzana Holubcová, která jako první na světě popsala procesy, jež se dějí v lidském vajíčku před oplodněním.
  • Neuron podpořil také Zdeňka Sofera, který pracuje na zlevnění výroby vodíku, což by mohlo pomoci zejména ekologickému automobilovému průmyslu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.