Americká společnost GE Capital razantně pokročila v rozprodeji svého podílu v bance Moneta Money Bank. Doplatili na to však současní akcionáři. Americká skupina totiž prodala balík obsahující celou čtvrtinu akcií banky citelně pod dosavadním kurzem, a inkasovala tak 9,4 miliardy korun.

Akcie Moneta Money se ještě ve čtvrtek odpoledne prodávaly za více než 80 korun. Noví majitelé – vesměs velké zahraniční fondy – ale zaplatili jen 75 korun. Podíl v bance tak získali téměř o sedm procent levněji. Určitá sleva z tržní ceny je při prodeji velkého množství akcií najednou obvyklá.

V článku se dále dozvíte

  • Koncern GE oznámil prodej 125 milionů akcií v šesté největší české bance.
  • Američané prodali čtvrtinu banky a nyní mají jen 18 procent akcií.
  • Akcie Monety na zprávu reagovaly propadem o více než čtyři a půl procenta, objem obchodů je více než desetkrát větší než obvykle.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru