Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta předal roli šéfa Jablonce Nizozemci Andrému Leonardusovi Krufovi. V severočeském prvoligovém klubu však zůstává členem představenstva a dál drží většinový podíl.

Ředitel loterijní společnosti Tipgames Kruf byl na páteční valné hromadě zvolen novým předsedou představenstva a současně jmenován do funkce prezidenta FK Jablonec. Peltovu dosavadní roli místopředsedy představenstva převzala Zdenka Truhlářová.

"S ohledem na zachování kontinuity zůstávám jen jako řadový člen představenstva bez samostatného podpisového práva, abych si zachoval poradní hlas v důležitých otázkách dalšího fungování klubu," uvedl v tiskové zprávě Pelta. "Z časových důvodů jeho řízení ale musejí převzít jiní a jsem rád, že jsme našli pana Krufa, který má zájem stát v čele jabloneckého klubu," doplnil.

Pelta už v květnu v rozhovoru pro Hospodářské noviny řekl, že novým prezidentem a předsedou představenstva bude právě Kruf. Šéf českého fotbalu tehdy tvrdil, že Kruf by se měl stát i vlastníkem klubu, zatímco on sám by si chce ponechat jen minoritní podíl.

Pelta v jabloneckém klubu působí od roku 1991. André Kruf byl doposud spjatý s jiným klubem. V Příbrami se podílel na řízení dorostenecké akademie, kterou mimochodem vede exministr školství Josef Dobeš.

Pelta Nizozemce popisuje jako člověka, který miluje fotbal. Jako hráč to dotáhl do rezervy Werderu Brémy, nizozemské druhé ligy a amatérského národního týmu Nizozemska.

Kruf v Česku podniká několik let. Firma Tipgames, kterou řídí, vznikla před čtrnácti lety jako dceřiná společnost sázkové kanceláře Tipsport.

"V roli prezidenta jabloneckého klubu se budu snažit předat své zkušenosti z řízení vlastní firmy a zároveň bych chtěl být nablízku partnerům a fanouškům," řekl Kruf.

"Jablonecký fotbal sleduji už několik let z pozice významného obchodního partnera klubu. FK Jablonec patří mezi přední české profesionální kluby a je pro mne velká čest, že mohu stát v jeho čele," dodal nový prezident Jablonce.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru