Britský výrobce motorů Rolls-Royce Holdings zruší dalších více než 200 manažerských pracovních míst. Rozhodnutí je součástí restrukturalizačního programu společnosti, který byl spuštěn v loňském roce a jehož cílem je do roku 2017 snížit roční náklady firmy o 150 milionů až 200 milionů liber (4,7 až 6,3 miliardy korun), uvedla agentura Reuters.

Před zahájením restrukturalizace měl Rolls-Royce zhruba dva tisíce vyšších manažerských pozic. V květnu firma oznámila že plánuje zrušit 400 manažerských míst. Celkem měla firma na konci loňského roku 50 tisíc zaměstnanců.

Rolls-Royce je předním dodavatelem leteckých motorů pro společnosti Boeing a Airbus. Dodává také motory pro lodě i pro využití v průmyslu. Firma bojuje s poklesem tržeb i zisku, protože poptávka po některých ziskových starších leteckých motorech prudce klesla. Přetrvávající pokles cen ropy a zemního plynu pak měl negativní dopad na divizi energetických systémů i na lodní divizi. V letošním roce byla firma nucena poprvé od roku 1992 snížit dividendu.

Společnost byla založena v roce 1884. V 70. letech minulého století byl výrobce leteckých motorů oddělen od výroby luxusních aut stejného jména.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru