Společnost RSJ, která se specializuje na obchodování s deriváty pomocí matematických modelů, chce nabídnout investorům příležitost vydělávat na transakcích označovaných zkratkou IPO - na akciích, které firmy nabízejí, když poprvé vstupují na burzy.   

K tomu firma připravuje analytický model, který by vyhodnocoval IPO transakce na různých trzích a na základě přesných dat by uměl spočítat příležitosti k zisku. Společnost by na tento typ investic vytvořila specializovaný fond, do kterého by pozvala takzvané kvalifikované, tedy profesionální investory. Týdeníku Ekonom to v rozhovoru řekl Libor Winkler, řídící partner skupiny RSJ.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • RSJ, kterou založil miliardář Karel Janeček, plánuje vytvořit specializovaný fond zaměřený na akcie poprvé nabízené k veřejnému obchodování.
  • Fond míní nabídnout profesionálním investorům, kteří v době rekordně nízkých úrokových sazeb hledají příležitosti.
  • Trumfem RSJ jsou vlastní matematické modely v kombinaci s unikátními soubory dat, do čehož firma investovala miliony.
  • Plány firmy popisuje spolumajitel a šéf firmy Libor Winkler. Rozhovor s ním si můžete přečíst v aktuálním čísle týdeníku Ekonom.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.