Čeští operátoři mobilních sítí hledají cesty, jak oslovit mládež mezi 10 a 25 lety, pro kterou je internet v telefonu naprosto přirozenou součástí života. O2, T‑Mobile i Vodafone začínají spolupracovat s idoly, které mladé ovlivňují prostřednictvím sociálních sítí. Vědí, že až budou dnešní náctiletí v produktivním věku, budou jim chtít nabídnout kromě zábavy i technologické novinky, například internetem propojenou domácnost.

O2 spolupracuje asi s dvěma desítkami takzvaných youtuberů a instagramistů, z nichž v současnosti nejviditelnějším je zpěvák Johny Machette (24), vlastním jménem Jonáš Čumrik. Machette, který s operátorem spolupracuje od listopadu, je v žebříčku nejsledovanějších Čechů na sociálních sítích od časopisu Forbes na 33. místě, hned po Jaromíru Jágrovi. Svými klipy na YouTube a Facebooku, komentáři na Twitteru a fotografiemi na službě Instagram může oslovit až půl milionů mladých lidí, tedy zhruba každého třetího v cílové generaci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • O2, T-Mobile a Vodafone nacházejí cestu k zákazníkům budoucnosti přes mladé idoly sociálních sítí.
  • Johny Machette, který komerčně spolupracuje s O2, patří mezi první čtyři desítky nejsledovanějších hvězd českého internetu.
  • Pomocí YouTube, Facebooku, Twitteru a Instagramu oslovuje až půl milionu mladých lidí, tedy zhruba každého třetího v cílové generaci teenagerů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru