Technologický gigant Samsung Electronics Co Ltd v sobotu doporučil svým jihokorejským zákazníkům, aby přestali používat telefon Galaxy Note 7. Uvedla to agentura Reuters.

Společnost telefon stahuje kvůli vadným bateriím, které jsou náchylné ke vznícení. Samsung v prohlášení zveřejněném na svých stránkách také uvedl, že jihokorejským klientům, kteří Galaxy Note 7 vrátí, nabídne pronájem náhradního telefonu.

Už v pátek vydaly americké úřady doporučení Galaxy Note 7 nepoužívat. Americká Komise pro bezpečnost spotřebních výrobků (CPSC) to zdůvodnila hrozbou vznícení baterie. Už předtím americký Federální úřad pro letectví (FAA) vyzval cestující, aby nezapínali a nenabíjeli svůj mobilní telefon během letu a neukládali ho do odbavených zavazadel.

Nedávné případy explozí a vznícení baterií již přiměly firmu Samsung pozastavit prodej těchto přístrojů.

Minulý týden Samsung stáhl z oběhu 2,5 milionu přístrojů Galaxy Note 7 poté, co bylo potvrzeno 35 případů, kdy se baterie telefonu vznítila. Většina případů byla zaznamenána ve chvíli, kdy se telefon nabíjel. Samsung začal prodávat přístroj 19. srpna.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru