Jihokorejská společnost Samsung Electronics zvažuje prodej svých aktivit v oblasti tiskáren firmě HP. Hodnota dohody by mohla být 1,8 miliardy dolarů (43,1 miliardy korun). Prodej je součástí snah Samsungu zaměřit se více na své hlavní aktivity. Napsal to v pátek jihokorejský list Seoul Economic Daily s odvoláním na zdroje z firmy.

Mluvčí Samsungu se ke zprávě odmítl vyjádřit s tím, že firma spekulace nekomentuje. V jihokorejské pobočce HP nebyl k zastižení nikdo, kdo by se ke zprávě vyjádřil, uvedla agentura Reuters.

Samsung Electronics i širší konglomerát Samsung Group prodávají nebo opouštějí aktivity, které nepovažují za hlavní. Tyto kroky jsou součástí širšího restrukturalizačního procesu přední jihokorejské rodinné firmy.

Samsung je největším světovým výrobcem chytrých telefonů, televizorů a paměťových čipů. Zaostává však za konkurenty jako HP, Canon a Epson na trhu s tiskárnami.

Samsung nezveřejňuje samostatně údaje o prodeji tiskáren. Výzkumná společnost IDC uvádí, že Samsung je pátým největším prodejcem, jeho podíl na trhu činí čtyři procenta.

V roce 2014 se Samsung Electronics rozhodl ukončit své podnikání v oblasti LED osvětlení mimo Jižní Koreu. Širší skupina Samsung Group pak v roce 2014 oznámila dohodu o prodeji svého obranného a chemického majetku místnímu konglomerátu Hanwha Group a v roce 2015 prodala další chemický majetek firmě Lotte Group.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru