Lasery k operaci očí se dnes používají běžně, protože jsou přesnější než ruka lékaře. Právě přesnost je to, na co se zaměřují při vývoji nových technologií společnosti, které lasery vyrábějí. Nový capsulaser má být také rychlejší než současné přístroje. Údajně nejrychlejší na světě.

Laser tři roky vyvíjela americká společnost Excel-Lens z Kalifornie. Podílel se na něm také český lékař Pavel Stodůlka, který vede oční kliniku Gemini. Nový přístroj se bude používat na začátku operace zákalu. Za sekundu vytvoří v čočce otvor, skrze který se zkalená čočka vyčistí a následně nahradí umělou. Přesně "vypálený" otvor s pevnými okraji má sloužit k větší a dlouhodobé stabilitě umělé čočky v oku.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru