Air Bank ve středu zprovoznila možnost bezkontaktních výběrů z bankomatu. Lidé nebudou muset vkládat kartu do čtečky, stačí pouze přiložení, nicméně zadání kódu PIN zůstane povinné. Výhodou je, že si takto vybere i majitel bezkontaktní nálepky. Konkurence zatím takovou službu v Česku nenabízí, v příštím týdnu ji ale chce spustit také ČSOB.

"Kvůli bezpečnosti budeme u všech bezkontaktních výběrů vyžadovat zadání PIN, tedy i u výběrů do 500 korun,"říká mluvčí Air Bank Vladimír Komjati. "U karet si PIN lidé běžně pamatují, u nálepek to chceme usnadnit tím, že jim i u nich časem umožníme zvolit si kód podle vlastního výběru,"dodává.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.