Dánský výrobce stavebnic Lego zvýšil v prvním pololetí tržby o 11 procent na 15,7 miliardy dánských korun (57 miliard korun). Pomohla mu zejména silná poptávka v Evropě a Asii, kde prodeje rostly dvoucifernými tempy. Čistý zisk společnosti zůstal proti stejnému období loňského roku beze změny na 3,5 miliardy dánských korun (12,7 miliardy korun), sdělila firma, která má závod i v České republice.

Lego zažilo fantastický rok, prohlásil jeho šéf. Čistý zisk firmy vzrostl o třetinu - čtěte ZDE

Firma Lego sdělila, že letos dál zrychluje tempo investic do rozšiřování kapacit po celém světě. "To, že si udržujeme dvouciferný meziroční růst už více než deset let, je dokladem o nekonečných možnostech, které děti ve hře se stavebnicemi Lego nacházejí, a výsledkem tvrdé práce více než osmnácti tisíc kolegů po celém světě,“ uvedl k výsledkům šéf firmy Jørgen Vig Knudstorp. Počet zaměstnanců firmy se meziročně zvýšil o 24 procent.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Za celý loňský rok zisk Lega stoupl o 31 procent na 9,2 miliardy dánských korun. Loni v dubnu Lego otevřelo třetí výrobní halu ve svém závodě ve středočeském Kladně, ve kterém v současnosti zaměstnává více než 2,5 tisíce lidí.

Lego má nyní celkem čtyři výrobní závody, kromě Kladna ještě v Dánsku, Maďarsku a Mexiku. Firma nyní dostavuje továrnu v Číně, která by měla od roku 2017 zajišťovat většinu dodávek pro asijský trh.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru