Evropská energetika je v krizi a velké koncerny, donedávna zvyklé na tučné zisky, se musí přizpůsobovat. První oznámil rozdělení na novou a starou energetiku E.ON, v září svůj plán spustila další německá společnost RWE. Po 120 letech mění jméno na innogy.

"Trendy v energetice jsou dnes poměrně jasné. My jim říkáme 3D: dekarbonizace, decentralizace a digitalizace," konstatuje v rozhovoru pro HN šéf českého RWE, od 1. října innogy Česká republika, Martin Herrmann. Ten v koncernu významně povýšil − je nově i v představenstvu celé innogy, kde má na starosti retail. "Dali jsme dohromady nový model, který nám umožní fungovat i v budoucnosti," dodává.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Na 100 milionů korun chce oddělená firma innogy investovat do propagace svého jména.
  • Dělení koncernu RWE je vynuceno změnami v energetice a klesajícími zisky.
  • Nová firma innogy chce lépe reagovat na nové trendy, říká člen jejího představenstva Martin Herrmann. V Česku přejmenování na innogy proběhne 1. října.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.