Společnost ČKD Praha DIZ poslala na insolvenční rejstřík prohlášení, že její úpadek je neodvratný. Insolvenční řízení začalo již v červnu, dosud vedení firmy spoléhala na probíhající arbitráž s pražským magistrátem. Před dvěma týdny ale Rozhodčí soud při Hospodářské komoře a Agrární komoře dospěl k závěru, že ČKD Praha DIZ nemá nárok na 1,7 miliardy korun, které si nárokovala jako náklady a penále za obstrukce a zdržování ze strany města při stavbě tunelu Blanka.

"Dlužník se snažil vymáháním pohledávek úpadek odvrátit a dostát svým závazkům, s ohledem na rozhodnutí Rozhodčího soudu je však za současné situace úpadek neodvratný," stojí v prohlášení firmy. Sama tak navrhuje, aby byl úpadek prohlášen.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru