Hobbymarkety Hornbach Baumarkt v Česku ve finančním roce 2015/2016 zdvojnásobily zisk na 290 milionů korun. Tržby společnosti stouply meziročně o devět procent na 5,6 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

"Společnost Hornbach i nadále plánuje expanzi v ČR, proto dál pracuje na vyhledávání vhodných lokalit," uvedla firma ve zprávě. Hornbach otevřel na jaře v pražské Velké Chuchli svůj desátý hobbymarket v zemi.

Sanitární keramika se na tržbách firmy podílela z 12 procent, stavebniny z 11 procent a elektro devíti procenty. Firma zaměstnávala loni v ČR 1379 lidí, o 138 meziročně víc. První prodejnu v ČR firma otevřela v roce 1998.

Obrat trhu se zbožím pro dům, bydlení a zahradu dosahuje v Česku zhruba 30 miliard korun ročně. Na tuzemském trhu působí sedm hobbymarketových řetězců – OBI, Bauhaus, Baumax, Globus Baumarkt, Hornbach Baumarkt, Uni Hobby a Mountfield. Například tržby OBI dosáhly v roce 2014 pět miliard korun a Mountfield měl loni tržby 4,5 miliardy korun.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru