Fotbalové Spartě se na závěr přestupního období povedlo dotáhnout návrat útočníka Václava Kadlece. Podle dánských médií se stal nejdražším hráčem historie české ligy.

Čtyřiadvacetiletý reprezentant přestoupil na Letnou z dánského Midtjyllandu a s vedením pražského klubu podepsal čtyřletou smlouvu, informovala Sparta na svých internetových stránkách. Po Tomáši Rosickém se stává dalším zvučným jménem, které se v srpnu podařilo ze zahraničí přilákat.

Přestupová částka nebyla zveřejněna, dánská média však spekulují, že se Kadlec stal nejdražším hráčem historie české ligy. Podle severského listu Ekstra Bladet přijal Midtjylland nabídku Sparty ve výši 2,7 milionu eur (asi 73 milionů korun). Dosud nejvíce zaplatila konkurenční Slávia za Gina Van Kessela, a to 32 milionů.

Deset nejdražších přestupů české ligy

Částka (v mil. Kč) Hráč Přestup Rok
73 Václav Kadlec Midtjylland-Sparta 2016
35 Gino van Kessel Trenčín-Slavia 2016
35 Szilárd Németh Slovan Bratislava - Sparta 1997
34 Štěpán Vachoušek Teplice-Slavia 2002
30 Dragiša Binič CZ Bělehrad - Slavia 1991
28 Milan Pacanda Brno-Sparta 2004
26 Lukáš Zelenka Anderlecht-Sparta 2001
25 Radim Nečas Baník Ostrava - Slavia 1992
25 Petr Voříšek Teplice-Sparta 2004
25 Miroslav Slepička Liberec-Sparta 2005

Kadlec se vrací do Sparty po více než roce, na Letné hostoval v druhé části sezony 2014/15 z německého Frankfurtu, kam přestoupil za 82 milionů korun. Předtím v pražském klubu působil v letech 2008 až 2013.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru