Krajský soud v Ostravě vyhověl žádosti skupiny Vítkovice a poslal jednu z jejích firem do úpadku. Po firmě Vítkovice Power Engineering jsou tak Vítkovice Envi již druhou společností ze skupiny ostravského miliardáře Jana Světlíka se stejným osudem. O budoucnost Vítkovice Envi ale tentokrát propukl spor mezi dřívějšími spojenci.

Firma, jež vyrábí hlavně velké nádrže pro skladování kapalin, zaměstnává 100 lidí a dluží 155 milionů korun zhruba 130 věřitelům. Jedná se o dceřinou společnost Vítkovice Power Engineering, která už v úpadku je. Podle mluvčí skupiny Evy Kijonkové přispěly k úpadku firmy především problémy na polských, srbských a na arabských trzích. "Dalším důvodem platební neschopnosti je také to, že se jí nepodařilo vyjednat provozní úvěry a dořešit bankovní garance," říká Kijonková.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.