Největší americká automobilka General Motors (GM) svolává do servisů téměř 368 000 vozidel k opravě vadné součástky, která může vyřadit z provozu stěrače předního skla. Informovala o tom v neděli agentura AP.

Problém, který se týká vozů Chevrolet Equinox a GMC Terrain z modelového roku 2013, loni v prosinci odhalil jeden z kanadských manažerů GM. Automobilka v březnu začala záležitost vyšetřovat a tento měsíc dospěla k rozhodnutí, že majitele aut vyzve k návštěvě servisu.

GM je největším výrobcem automobilů ve Spojených státech. Firma ve druhém čtvrtletí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 2,87 miliardy dolarů (69,3 miliardy korun), zejména díky dobrým výsledkům na americkém trhu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru