Německé BMW se ve druhém čtvrtletí opět stalo nejziskovější automobilkou na světě. Za ním se umístila Toyota, třetí místo žebříčku obsadil Daimler. Vyplývá to z průzkumu poradenské společnosti Ernst & Young, ve kterém porovnávala 16 největších automobilových koncernů. Výsledky ve čtvrtek zveřejnila agentura DPA. 

Ze 100 eur tržeb zůstalo BMW před úroky a daněmi 10,90 eura. Vloni to bylo za stejné období o 40 centů méně. Japonské Toyotě se tak dobře nedařilo - její zisk se snížil z 10,8 na 9,7 procenta. Daimler skončil s 8,4 procenta na třetím místě. Za vítěznou trojkou výrobců následuje Suzuki, Honda a GM.

Nejziskovější automobilky světa
Automobilka Ziskovost
(v %)
Roční výroba
(2015, v mil.)
BMW 10,9  1,90
Toyota 9,7 10,15
Daimler 8,4 1,87
Suzuki 7,8 3,03
Honda 7,7 4,74*
General Motors 7,4 9,80

Zdroj: EY, Automobilky
* Za účetní rok Hondy končící prvním čtvrtletím 2016

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru