Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu po více než měsíci zdražily. Nejprodávanější benzin Natural 95 se vrátil nad hranici 29 korun za litr, průměrně se prodává za 29,06 koruny. Cena nafty od minulé středy vzrostla o 14 haléřů na průměrných 27,60 koruny za litr. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Propad cen pohonných hmot pokračuje, Natural 95 je v průměru pod 29 korun a diesel pod 27,50 za litr - čtěte ZDE

Nejdražší pohonné hmoty zůstávají stejně jako před týdnem v Praze. Litr Naturalu natankují řidiči v hlavním městě v průměru za 29,56 koruny, za naftu pak zaplatí průměrných 28,54 koruny za litr. Nad osmadvacetikorunovou hranici se cena nafty dostala ještě na Vysočině a v krajích Jihomoravském a Plzeňském.

Nejlevnější benzin mají naopak čerpací stanice v Moravskoslezském kraji, a to průměrně za 28,55 koruny za litr. Nafta vyjde nejlevněji v Královéhradeckém kraji, kde je její průměrná cena aktuálně 27,06 koruny za litr.

Ceny pohonných hmot v krajích k 28. srpnu 2016:

Vývoj cen pohonných hmot za posledních 12 měsíců:

Zdroj: CCS

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru