Síťový disk, na kterém můžete mít bezpečně uložené vlastní dokumenty nebo fotografie, je stále populárnějším doplňkem sítí v malých firmách i domácnostech. Trhu s těmito zařízeními kraluje tchajwanská společnost Synology, jež si uživatele získala zejména pohodlným ovládáním. Nový model DS 216+ pro náročnější uživatele staví na této tradici a nabízí možnost uložit na dvojici disků až 16 TB dat. Vhodnější je řešení s poloviční kapacitou, kdy jsou v síťovém disku stejná data uložena dvakrát. Cena 8900 korun je ale za krabičku bez samotných pevných disků.

Náskok před konkurencí ukazuje Synology už při instalaci, která se obejde bez nářadí, zapotřebí není ani šroubovák. Nastavení softwaru je obdobně snadné, stačí následovat průvodce v českém jazyce. V češtině je i ovládací software, který je přístupný z webového prohlížeče a svým vzhledem připomíná operační systém Windows.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru