Vítkovice Power Engineering směřují k úpadku. Tři měsíce se ostravská firma ze skupiny Jana Světlíka snažila bojovat proti návrhu na insolvenci od firmy Wetag Invest. Ve středu ale nečekaně oznámila soudu, že se k návrhu na insolvenci přidává.

"Představenstvo společnosti Vítkovice Power Engineering se vzhledem k vývoji v posledních dnech rozhodlo podat návrh na insolvenci společnosti spojený s návrhem na povolení reorganizace. Soudu tedy doručilo návrh na zrušení ústního jednání, které se mělo konat zítra u Krajského soudu v Ostravě, a návrh na povolení reorganizace. Rozhodnutí o návrzích je nyní na soudu," říká mluvčí Vítkovic Eva Kijonková.

Vítkovice Power Engineering, jeden ze stěžejních Světlíkových podniků s 1100 zaměstnanci, se s finančními problémy potýkají minimálně rok. HN opakovaně informovaly o případech, kdy ostravská firma svým dodavatelům dluží často více než rok po splatnosti. Podle aktuálních čísel z insolvenčního rejstříku dlužila ke konci června dokonce téměř půl miliardy korun po splatnosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.