Pamatujete si ještě na osobu, která zastávala názor, že nejlepší metodou řízení lidí je diktatura, občas kombinovaná s metodou cukru a biče, a tohle vyznání fanatického manažerismu si nechala odlít z bronzu? Ne? Tak ještě napovím. Ona osoba v rámci stavění vlastního pomníku zničila na celou dekádu systém financování českého sportu. Pořád nic? Tak dobře. Je to Aleš Hušák. Býval dlouhá léta šéfem loterijní firmy Sazka, přičemž se choval jako její majitel. Zmiňovaný pomník se původně jmenoval Sazka Arena a na jeho stěně se skvěla ona bronzová deska s vyznáním nadsamce, za které by se nemusel stydět ani Benito Mussolini.

Dnes je skoro všechno jinak. Katastrofálně zadlužený projekt začal pod novým názvem O2 arena jakž takž rentabilně fungovat. České sportovní svazy se vyhrabaly z nejhoršího. Takže by si člověk mohl říci: Uf, máme tuhle ozvěnu devadesátých let definitivně za sebou. Pánbůh s námi a Hušák pryč. Jenže ouha: když si přečteme seznam kandidátů do Senátu v Praze 6, narazíme na známé jméno. Ano, je to on. Aleš Hušák. A pálí to ve staré známé kadenci: Kulomet do každé rodiny, protože armáda nás neochrání. Zničit Evropskou unii všemi prostředky. Žádnou zeleň, beton je beton. Bum, bum, bum.

Je to taková jízda, až se jednomu nechce věřit, že to není nějaký vtip.

Možná se nakonec ukáže, že to skutečně jakýsi druh humoru je, ovšem spoléhat na to nelze, protože předcházející Hušákovy aktivity vypadaly zpočátku také jako fór, a pak jsme nestačili valit oči. Uvidíme.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru