Ruský internet se poslední dny baví termínem "nooskop". Ten se objevil v pseudovědeckých článcích nového, čtyřiačtyřicetiletého šéfa prezidentské kanceláře Antona Vajna a má označovat přístroj "pro výzkum kolektivního vědomí lidstva". Posměváčkům ale uniká, že Vajnovo jmenování na místo po Sergeji Ivanovovi, který s Putinem sloužil v KGB ještě v 70. letech, znamená především příchod nové generace mladých, prezidentovi maximálně loa­jálních byrokratů. Režim tak ukazuje způsob, jak se přizpůsobit podmínkám ekonomické krize, které Rusko čelí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.