Rusko na Ukrajině ukázalo, jak dokáže pracovat s ruskojazyčnou menšinou v sousedním státě a využít ji pro rozpoutání konfliktu či přímo invazi. Pobaltské státy se proto obávají, že by mohly být dalším cílem ruských provokací a případné agrese, i když jsou členy Severoatlantické aliance.

Jaké však bylo překvapení, když z průzkumů v Litvě a v Lotyšsku vyplynulo, že velká část oslovených příslušníků tamních ruskojazyčných menšin by v případě ruského útoku bránila své domovské země. Její podíl je srovnatelný s etnickými Litevci a Lotyši, kteří jsou připraveni se zbraní v ruce bojovat za svůj stát. V případě Litvy je to 64,8 procenta příslušníků menšiny, uvádí červnový průzkum agentury Baltijos tyrimai.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.