Americká společnost Johnson & Johnson plánuje v Praze rozšířit škálu služeb, které poskytuje její mezinárodní centrum JNJ Global Business Services, a v dalších letech přijme přes 300 zaměstnanců. Centrum se také přesune do nových prostor, ve kterých by mělo by pracovat zhruba 750 lidí. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla agentura CzechInvest.

"Důvodem k expanzi na území ČR je především řada talentů v regionu, strategická lokalita v rámci Evropy, pozitivní podnikatelské prostředí a globálně oceňovaná úspěšná desetiletá historie našeho centra," uvedl jednatel JNJ Global Business Services David Mansfeld.

Společnost už hledá nové pracovníky na pozice vhodné jak pro absolventy, tak i pro vyšší management, a to v oblasti financí, nákupu, zákaznického servisu a personálního řízení.

Pražské centrum sdílených služeb společnosti Johnson & Johnson podporuje především finanční funkce v hlavních sektorech činnosti firmy - zdravotnických prostředcích, farmaceutikách a spotřebním zboží. V uplynulých deseti letech se počet zaměstnanců centra rozrostl na 450 odborníků ze 43 zemí.

Hlavní finanční centra firmy Johnson & Johnson jsou v Praze, brazilském Sao Paulu, americkém New Jersey, filipínské Manile a městě Su-čou v Číně.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru