Americká maloobchodní společnost Macy's uzavře zhruba stovku svých obchodních domů, což je asi 14 procent celkového počtu, a pro klíčové lokality se bude snažit najít partnery. Macy's to uvedla ve čtvrtečním sdělení.

Firma usiluje o oživení z útlumu poté, co jí pod tlakem konkurence internetového prodeje a diskontních prodejců tržby klesly už šesté čtvrtletí za sebou, napsala agentura Reuters.

Macy's odpovídá na tlak některých investorů na razantní kroky, včetně prodeje nemovitého majetku. Mezi nejlukrativnější lokality firmy patří newyorský obchodní dům na náměstí Herald Square nebo obchodní dům na sanfranciském Union Square.

Roční tržby domů, které chce firma uzavřít, se pohybují kolem jedné miliardy dolarů (asi 24 miliard korun).

Macy's uvedla, že do domů, které jí zůstanou, přivede nové prodejce, uzavře pro ně více licenčních kontraktů a zvýší počet tamních zaměstnanců.

Akcie firmy reagovaly na oznámení vzestupem o 15 procent.

Tržby Macy's ve druhém čtvrtletí klesly meziročně o čtyři procenta na 5,9 miliardy dolarů po poklesu o 7,4 procenta v prvním kvartále. Tržby přepočtené na stejný počet prodejen klesly o dvě procenta.

Macy's oznámila rušení prodejních míst už počátkem loňského roku. Od té doby uzavřela 14 z téměř 800 svých obchodních domů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru