Libra během čtvrtečního obchodování klesla na nové měsíční minimum vůči dolaru, protože nepříznivé údaje z realitního trhu posílily obavy ohledně britské ekonomiky. Vůči euru a japonskému jenu zůstal dolar bez větších změn, investoři čekají na páteční zprávu o vývoji maloobchodních tržeb ve Spojených státech.

Kolem 16:30 vykazovala libra k dolaru pokles o 0,3 procenta na 1,2969 dolaru. Jednotná evropská měna si vůči dolaru odepisovala 0,1 procenta na 1,1169 dolaru.

"Podle našeho názoru je v příštích měsících velmi pravděpodobné další uvolňování měnové politiky (v Británii), což by libru oslabilo," uvedli analytici Constantin Bolz a Thomas Flury ze společnosti UBS. Libra již ztratila téměř tři procenta poté, co britská centrální banka minulý týden snížila úrokové sazby a oznámila další stimulační opatření, včetně nákupu vládních dluhopisů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru