Německý průmyslový koncern Siemens po překvapivě silných výsledcích za fiskální třetí čtvrtletí zvýšil již podruhé v letošním roce výhled zisku na celý rok. Firma ve čtvrtek oznámila, že její příjmy a hodnota nevyřízených objednávek ve čtvrtletí rostly a výrazně vyšší byl i provozní zisk průmyslové divize.

Čistý zisk činil 1,4 miliardy eur (37,8 miliardy korun) a zůstal na zhruba stejné úrovni jako loni. Na zisk měly negativní dopad vyšší daně a úroky. Provozní zisk průmyslové divize se naopak zvýšil o 20 procent na 2,19 miliardy eur a výrazně překonal očekávání analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters. Překonat odhady se podařilo většině divizí vyjma inženýrské a zdravotnické.

Tržby se zvýšily o pět procent na 19,8 miliardy eur a bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů stouply o devět procent. Hodnota nevyřízených objednávek vzrostla o šest procent na 21,1 miliardy eur. Po očištění o vývoj směnných kurzů hodnota objednávek stoupla o 10 procent.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Siemens zvýšil výhled na akcii na letošní fiskální rok, který končí v září, na 6,5 až 6,7 eura z předchozích 6 až 6,4 eura.

Siemens působí i v České republice, kde patří mezi největší elektrotechnické firmy. Dodává technologie, produkty a služby v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru