Americký maloobchodní gigant Wal-Mart Stores jedná o převzetí internetového prodejce Jet.com. Informoval o tom list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Podle jednoho ze zdrojů by hodnota firmy Jet.com mohla činit až tři miliardy dolarů (72,5 miliardy korun).

Wal-Mart nyní výrazně investuje do internetových aktivit, aby byl schopen lépe soupeřit s největším světovým internetovým obchodem Amazon. Letos v červnu se Wal-Mart dohodl na strategické alianci s druhým největším čínským internetovým prodejcem JD.com.

Společnost Jet.com sice začala fungovat teprve před rokem, patří však mezi nejambicióznější konkurenty Amazonu, píše The Wall Street Journal. Firmu Jet.com založil podnikatel Marc Lore, který svůj předchozí internetový obchod Quidsi prodal v roce 2010 Amazonu za 540 milionů dolarů (13 miliard Kč).

Společnost Wal-Mart je největším maloobchodním prodejcem na světě. Firma se podle agentury Reuters k dnešním informacím listu The Wall Street Journal odmítla vyjádřit.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru