Americký maloobchodní gigant Wal-Mart Stores jedná o převzetí internetového prodejce Jet.com. Informoval o tom list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Podle jednoho ze zdrojů by hodnota firmy Jet.com mohla činit až tři miliardy dolarů (72,5 miliardy korun).

Wal-Mart nyní výrazně investuje do internetových aktivit, aby byl schopen lépe soupeřit s největším světovým internetovým obchodem Amazon. Letos v červnu se Wal-Mart dohodl na strategické alianci s druhým největším čínským internetovým prodejcem JD.com.

Společnost Jet.com sice začala fungovat teprve před rokem, patří však mezi nejambicióznější konkurenty Amazonu, píše The Wall Street Journal. Firmu Jet.com založil podnikatel Marc Lore, který svůj předchozí internetový obchod Quidsi prodal v roce 2010 Amazonu za 540 milionů dolarů (13 miliard Kč).

Společnost Wal-Mart je největším maloobchodním prodejcem na světě. Firma se podle agentury Reuters k dnešním informacím listu The Wall Street Journal odmítla vyjádřit.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru