Největší americká bankovní společnost JPMorgan Chase čelí hromadné žalobě bývalých vězňů za to, že z nich údajně tahala peníze prostřednictvím absurdních poplatků. Za služby poskytované bankou v rámci programu debetních karet platili až pětkrát více než běžní klienti.

"Všechno v souvislosti se systémem federálních věznic je navrženo tak, aby vás to rozemlelo do beznaděje. Přijít domů a snažit se dát dohromady a vést stabilní život je nemožné, když jste obětí společnosti, která vás vykořisťuje," uvedl 33letý umělec z Filadelfie Jesse Krimes, který na případ upozornil. Do vězení byl poslán v roce 2009 za distribuci kokainu. Po téměř šesti letech byl propuštěn s 250 dolary (zhruba šest tisíc korun) na účtě. Když obdržel první výpis z účtu od JPMorgan Chase, byl zděšen množstvím poplatků, o kterých prý nebyl předem informován.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.