Bankrotů podnikatelů bylo v červenci v Česku 469, což je nejméně za jeden měsíc od ledna 2014. Obchodních společností zbankrotovalo 62, druhý nejnižší počet v tomto roce. Jak společností, tak u podnikatelů množství bankrotů oproti červnu výrazně kleslo. Vyplývá to z analýzy CRIF - Czech Credit Bureau.

Oproti červnu se propadl počet bankrotů podnikatelů zhruba o čtvrtinu, a bankrotů společnosti ubylo dokonce téměř o polovinu. Meziročně množství bankrotů v červenci pokleslo u společností i podnikatelů o více než desetinu. "Snižující se počty bankrotů u podnikatelských subjektů jsou dobrou zprávou o kondici české ekonomiky," sdělila analytička CRIF - Czech Credit Bureau Věra Kameníčková.

I počet návrhů na bankrot meziměsíčně poklesl. U obchodních společností se snížil o 38 na 119 a u podnikatelů o 119 na 626 návrhů. U společností to je druhý nejnižší počet návrhů za osm a půl roku a u podnikatelů nejméně přibližně za tři roky.

Za posledních 12 měsíců, od loňského srpna do letošního července, bylo vyhlášeno 925 bankrotů obchodních společností, což bylo o 140 méně než v předchozím období. Bankrotů podnikatelů bylo 7337, o 995 méně než v předchozím období. Nejvíce bankrotů bylo od srpna 2015 vyhlášeno v odvětví obchodu, a to 228.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru