Týdenní stávka palubního personálu bude stát francouzskou leteckou společnost Air France zhruba 90 milionů eur (2,4 miliardy korun). Řekl to v úterý generální ředitel podniku Frederic Cagey rozhlasové stanici France Info.

Palubní personál Air France stávkuje. Letecká společnost zrušila i spoje do Prahy - čtěte ZDE

Stávka začala ve středu a skončit by měla v úterý. Vedla mimo jiné ke zrušení některých letů Air France mezi Prahou a Paříží. Podle Cageyho se protest dotkl zhruba 180 tisíc cestujících.

Ke stávce palubního personálu vyzvaly dva odborové svazy poté, co zkrachovala jednaní se zástupci podniku o nové pracovní smlouvě, napsala agentura Reuters.

V úterý jsou podle internetových stránek ruzyňského letiště zrušeny čtyři lety Air France mezi Prahou a Paříží. Jde o spoje s příletem do Prahy ve 14:45 a v 19:50 a navazující odlety na pařížské letiště Charlese de Gaulla v 15:40 a ve 20:35.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru